Pale prefabrykowane – zbuduj dom gdzie tylko chcesz

Najlepszymi warunkami do budowy domu są posesje, których grunt jest stabilny – idealnymi warunkami są zatem zwarte skały, żwiry i piaski. Kłopoty zaczynają się wraz z utratą spójności powierzchni. Jednak niestabilny grunt nie zawsze oznacza przekreślenie Twoich marzeń – pale prefabrykowane uniosą nie tylko Twój przyszły dom, ale również podjazd. Problemu nie musi też stanowić zrealizowanie marzenia o domu na wodzie.

Zalety wykorzystania pali prefabrykowanych przy budowie domu

Grząski grunt pod zabudowę często jawi się jako generujący masę problemów. W praktyce jednak jest multum rozwiązań, które nie grożą budowlaną katastrofą. Obecnie ceny dostępnych działek stale rosną. Jest to główny powód zainteresowania miejscami, które z pozoru sprawiają wrażenie nie nadających się pod zabudowę. Nic bardziej mylnego – kilka funkcjonalnych rozwiązań technologicznych jest w stanie odwrócić sytuację na Twoją korzyść. Nie musisz rezygnować z atrakcyjnego miejsca, ponieważ za pomocą pali prefabrykowanych stanie się ona stabilna.

Zadaniem pali prefabrykowanych jest równomierne obciążanie gruntu ciężarem w taki sposób, by fundamenty były trwałe – warunki gruntowe nie mają znaczenia w przypadku decydowania się właśnie na nie. Ponadto wbijanie pali nie zanieczyszcza środowiska i nie wydobywa urobku wymagającego utylizacji – jedynym odpadek jest gruz betonowy, który stanowi pełnowartościowy materiał budowlany. Jakość konstrukcji nie jest też zależna od pogody, gdyż można je wbijać nawet w trakcie mrozów.

Koszty związane z technologią wbijania pali prefabrykowanych są optymalne, co w dużej mierze wpływa na atrakcyjność projektu. Inne zalety stanowi krótki czas realizacji projektu, który jest dopasowany do wymagań zlecającego, jak również ograniczony ruch technologiczny wpływający na czystość placu budowy. Niezależnie od warunków gruntowych, pale prefabrykowane pomogą w stworzeniu odpowiednich fundamentów domu, jednocześnie nie odbierając komfortu nikomu, kto zamieszkuje pobliskie działki.

Pale prefabrykowane – zbuduj dom gdzie tylko chcesz

Jak wygląda umieszczanie pali prefabrykowanych w ziemi?

Korzystanie z pali prefabrykowanych nie jest wcale nowym rozwiązaniem. Z metody tworzenia fundamentów w ten sposób korzystano jeszcze w neolicie. Od tamtej pory znacząco wzrósł poziom wykonania pali, dzięki czemu dom można postawić nawet na wodzie. Sam schemat wbijania go w ziemię jest dość prosty. Na początku pal należy właściwie ustawić, za pomocą młota hydraulicznego pogrążyć go w ziemi, następnie wbić na wymaganą głębokość, by na koniec rozkuć głowicę i odsłonić pręty zbrojeniowe – dzięki nim możliwe jest tworzenie dalszej konstrukcji.

Minusy pali prefabrykowanych     


Jednak pale prefabrykowane mają też swoje wady – jest nią, między innymi, trudność, by zmienić długość pali w trakcie pogrążania. Innymi minusami są hałas i drgania podczas wbijania oraz konieczność monitorowania delikatnych i wrażliwych obiektów w pobliżu miejsca wbijania pali, gdyż mogłyby ulec uszkodzeniu. Dla niektórych minusem mogą też być konieczność rozkuwania głowic i przygotowanie prefabrykatów – w przypadku prefabrykatów nietypowych ich przygotowanie zabiera dużo więcej czasu.

Cennik | Wszelkie prawa zastrzeżone | © 2019 | Ab-pramac.pl