Jesienne porządki

Jesienne porządki

Porządki przed zbliżającą się zimą i świętami z pewnością wymagają odpowiedniego ekwipunku. Gąbki, szmatki, detergenty – wybór jest ogromny. Warto postawić na sprawdzone rozwiązania, które przyspieszą sprzątanie. Podpowiadamy, co warto mieć pod ręką, by ułatwić sobie wykonanie gruntownych porządków.

Do codziennych zabrudzeń

Przed wykonaniem poszczególnych czynności zadbaj o swoje bezpieczeństwo, szczególnie jeżeli do czyszczenia używasz chemicznych środków czystości. Koniecznie załóż specjalne, gumowe rękawiczki, które zapewniają wygodę i komfort, a jednocześnie doskonale chronią przed czynnikami drażniącymi i zapobiegają podrażnieniom czy alergiami. Do trudnych zabrudzeń z pewnością sprawdzą się praktyczne gąbki. Dzięki nim efektywnie usuniesz brud z różnych powierzchni w domu – od blatów aż po armaturę. Wszelkie niezbędne do sprzątania środki i akcesoria znajdziesz tutaj: https://kolorowykoszyk.pl/. Jeżeli chcesz sprawdzić również zawartość szaf czy innych miejsc, zamów wytrzymałe worki o dużych pojemnościach. Będą również wsparciem w tracie porządkowania pomieszczeń gospodarczych i ogrodu.

Zadbaj o to, czego nie widać

Jeżeli masz w domu kominek, to warto zaopatrzyć się w dedykowany środek czyszczący. Dzięki niemu w kilka chwil pozbędziesz się zabrudzeń z sadzy. Dodatkowym atutem tego rodzaju produktu jest przyspieszenie procesu spalania sadzy i osadów smołowych. Użycie preparatu jest proste – wystarczy włożyć saszetkę do rozpalonego paleniska. Szybkę możesz umyć przy użyciu środka dedykowanemu szklanym powierzchniom. Ze względu na rodzaj zabrudzenia użyj jednorazowej ścierki, którą wyrzucisz po wykonanych pracach.

Warto raz na jakiś czas zadbać także o rury. Zrezygnuj z popularnych produktów do ich udrażniania. Wybierz profesjonalne, dedykowane preparaty, które nie zniszczą instalacji. Postaw na płynne produkty, które łatwiej spłukać. W łazience sprawdzą się substancje, które usuną osad z produktów do pielęgnacji, a także rozpuszczą zalegające w odpływach włosy. Jeżeli masz przydomową oczyszczalnię ścieków lub szambo to warto wybrać produkt, który zapewnia biodegradację zawartości. Czyści również instalację – przyspiesza proces rozkładu nieczystości, a także papieru czy tłuszczy.

Proste sposoby na trwałe zabrudzenia

Prace porządkowe wykonasz szybciej i sprawniej dzięki dedykowanym preparatom lub sięgając po to, co masz pod ręką. By usunąć trwałe zabrudzenia z kamienia, użyj octu. Namocz nim ręcznik papierowy i owiń miejsca, których nie można doczyścić. Po kilku godzinach zabrudzenia powinny z łatwością zejść. Plamy z rdzy pomoże wyczyścić cytryna, a kamień w czajniku kwasek. Jeżeli chcesz doczyścić biały zlew zasyp go sodą oczyszczoną, połóż ręcznik papierowy i polej octem. Odczekaj godzinę i umyj zlew. Uporczywe osady z herbaty i kawy na kubkach czy dzbankach wyczyścić przy użyciu kostki do zmywarki. Wystarczy rozpuścić ją w gorącej wodzie a później przelać roztwór do zabrudzonych naczyń. Pozostaw na kilkanaście minut i umyj płynem do naczyń jak zawsze. Gotowe!

Cennik | Wszelkie prawa zastrzeżone | © 2019 | Ab-pramac.pl