Jak wybrać folię do sianokiszonki

Pasza jest podstawą żywienia bydła – jej jakość wpływa na produkcyjność zwierząt, ich zdrowie oraz masę ciała. Dla każdego rolnika priorytetem jest dobre samopoczucie zwierząt hodowlanych, dlatego warto prawidłowo skomponować ich dietę, bazując przede wszystkim na naturze. Sianokiszonka jest w tym przypadku najpopularniejszą paszą objętościową. Kluczem do jej stworzenia jest odpowiedni dobór folii, która zapewni szczelność i pełnię wartości odżywczych.

Dlaczego jakość folii jest tak istotna?

Prawidłowo owinięte folią siano nie ma dostępu do tlenu. Wówczas następuje proces fermentacji z udziałem bakterii kwasu mlekowego. Przetwarzają one składniki zawarte w zbożu na bardziej przyswajalne dla zwierząt. Jeśli zdecydujesz się na folię niskiej jakości, która nie będzie idealnie przylegała, do wewnątrz dostanie się tlen, powodujący gnicie i powstawanie pleśni. Taki balot nie nadaje się do podawania bydłu i spowoduje duże straty. Zakup dobrej folii jest więc niezbędny.

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na szczelność i elastyczność. Folia musi być odporna na zerwanie podczas owijania oraz na przebicie twardymi łodygami. Powinna również pozostać w nienaruszonym stanie podczas deszczów, mrozów czy intensywnych upałów. Warto postawić na wersję w białym kolorze, gdyż nie nagrzewa się, a jej zawartość nie traci właściwości odżywczych. Folia do kiszonki powinna dokładnie przylegać do beli. Ważna jest również jej odpowiednia kleistość oraz wysoka wydajność. Podczas wybierania folii warto również zwrócić uwagę na jej strukturę. Optymalna będzie taka, która posiada między 3 a 5 warstw.

Wysokiej jakości folia do sianokiszonki

Niesprzyjające warunki pogodowe w Polsce zmuszają rolników do zabezpieczenia paszy dla zwierząt na długi okres czasu. Dobre zabezpieczenie siana gwarantuje jego prawidłową fermentację, a finalnie pożywne i wartościowe jedzenie dla bydła. Folia do sianokiszonki 750 została wykonana z materiałów najwyższej jakości. Cechuje ją wysoka odporność na zerwanie, dodatkowa ochrona przed promieniowaniem UV oraz wytrzymałość na przebicia przez korzenie czy łodygi twardych traw. Perfekcyjną szczelność gwarantuje idealna kleistość. Folia rolnicza od firmy Agrowrap ma aż 7 warstw, które skutecznie chronią zawartość.

Z pomocą najwyższej jakości foli do kiszonki uda Ci się zabezpieczyć zwierzęta na całą zimę. Proces fermentacji zachodzący pod materiałem przebiegnie bez problemu, a bakterie kwasu mlekowego wzbogacą siano o wartościowe składniki odżywcze. Dzięki temu Twoje zwierzęta cały rok będą zdrowe, a Ty będziesz zadowolony z ich produktywności.

Cennik | Wszelkie prawa zastrzeżone | © 2019 | Ab-pramac.pl