Jak wybrać firmę do przeprowadzenia remontu?

Bez względu na nasze doświadczenia remont zawsze kojarzy nam się z bałaganem, ogromnymi kosztami i przede wszystkim chronicznym stresem. Planując nawet najdrobniejsze prace, nieustannie towarzyszy nam uczucie braku kontroli, a po pewnym czasie również pieniędzy. Jednak nasze remontowe doświadczenie zależy przede wszystkim od firmy, na którą się zdecydujemy. Właśnie dlatego przygotowaliśmy specjalny poradnik, który pomoże Ci w wyborze najlepszego fachowca.

Myśl do przodu

Być może jest to okrutna prawda, która odnosi się do niemal każdego aspektu naszego życia, jednak również w tym przypadku okazuje się kluczowa. Jeśli planujesz remont, nieważne czy większy, czy mniejszy musisz zacząć poszukiwania odpowiedniej firmy wystarczająco wcześnie. Najlepszą porą roku na wszelkiego rodzaju odświeżenie przestrzeni jest lato. Wówczas farby, kleje itp. schną zdecydowanie szybciej, a warunki atmosferyczne umożliwiają przyspieszenie niektórych procesów. W takim wypadku poszukiwania ekipy powinniśmy zacząć już zimą. Wtedy będziemy mieć pewność, że nawet w razie komplikacji nasz remont nie zostanie odwołany, a wszyscy najlepsi fachowcy nie będą już zatrudnieni.

Jak wybrać firmę do przeprowadzenia remontu?

Najciemniej pod latarnią

W przypadku remontu warto kierować się przede wszystkim opiniami rodziny oraz znajomych. Wówczas mamy pewność, że wybrana firma dobrze wykona swoją pracę, a my nie musimy martwić się o problemy z zapłatą, lub przynajmniej zmniejszamy prawdopodobieństwo zaistnienia tego typu komplikacji. Jednak jeśli nie możesz liczyć na żadne rekomendacje, pomocy zawsze możesz poszukać w internecie. Przeczytaj wszystkie opinie, fora i sprawdź, czy podawane informacje są prawdziwe. Jeśli znajdziesz odpowiednią firmę, unikaj przedwczesnego podpisywania umów. Każdy profesjonalny fachowiec dopiero po rozmowach i zapoznaniu się z wymaganiami, zgodzi się przejść do formalności. W sporządzonej umowie powinniśmy znaleźć przede wszystkim informacje dotyczące kosztorysu oraz wszystkie zadania, których podejmą się pracownicy.

Materiały

W tym przypadku lepiej zdać się na wiedzę fachowca, w końcu sam wie, z jakimi produktami pracuje się najlepiej. Jednak jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, możesz zapytać, czy istnieje możliwość skorzystania z różnego rodzaju zniżek. Często firmy otrzymują specjalne rabaty, jeśli często korzystają z produktów danego producenta.

Zapłata

W tej kwestii należy przede wszystkim pamiętać o tym, by niczego nie załatwiać na słowo. Jeżeli sporządziliśmy umowę zawierającą kosztorys oraz plan działania, wówczas nijako zabezpieczamy się przed oszustwem. Jednak problemy zaczynają się, gdy firma prosi o zaliczkę. Jeżeli nie zauważasz żadnych większych zmian, efektów czy postępów lepiej nie wpłacaj zaliczki.

Jak widać, podczas remontu czeka na nas wiele różnych pułapek, których często możemy uniknąć. Pamiętaj, że kluczem do udanego remontu jest przede wszystkim odpowiedni research oraz działanie z wyprzedzeniem.

Cennik | Wszelkie prawa zastrzeżone | © 2019 | Ab-pramac.pl