Jak miliarderzy odnieśli sukces? Historia Elona Muska

Życie milionerów od zawsze nas intryguje. Drogie samochody, firmy warte nawet miliardy dolarów i pomysły, które są w stanie w krótkim czasie podwoić lub nawet potroić tę sumę. Jednak nierzadko w drodze do sukcesu wielcy przedsiębiorcy muszą pokonać wiele trudności i kilkukrotnie stanąć twarzą w twarz z wizją bankructwa. W związku z tym poniżej przedstawimy sylwetkę jednego z najbogatszych ludzi na świecieElona Muska.

Niepozorne początki

Elon Musk urodził się w Południowej Afryce i od dziecka odznaczał się ponadprzeciętną wyobraźnią. Masowo pochłaniał wszystkie książki znajdujące się w pobliskich bibliotekach, czym zadziwiał otaczających go ludzi. W wieku dziesięciu lat nauczył się programować, natomiast dwa lata później sprzedał swoją pierwszą grę. Jako nastolatek podjął studia w Kanadzie i odbywał staż w prestiżowym banku. Następnie przeprowadził się do USA, gdzie zaczął odnosić swoje pierwsze imponujące sukcesy.

Jak miliarderzy odnieśli sukces? Historia Elona Muska

Studia i Zip2

Swoją przygodę w USA Musk rozpoczął od podjęcia studiów w dziedzinie fizyki na Uniwersytecie Stanford. Mimo ogromnej bystrości przyszły przedsiębiorca po dwóch latach zrezygnował ze studiów na rzecz własnego biznesu. Wraz z baratem założył firmę Zip2, która zajmowała się oprogramowaniem sieciowym. Stworzył płatny katalog biznesów połączony z wyszukiwarką i opartą na planach miast lokalizacją i nawigacją. Początkowo braciom brakowało pieniędzy, jednak wkrótce udało im się pozyskać inwestorów, którzy wnieśli spory wkład. Wkrótce bracia sprzedali firmę, a Musk otrzymał 22 miliony dolarów za swoje udziały. Jednak poza kupnem nowego samochodu i mieszkania, młody przedsiębiorca resztę pieniędzy poświęcił na założenie kolejnej firmy.

X.com

Korzystając ze swojego wcześniejszego doświadczenia zdobytego podczas praktyki w banku, Musk zakłada kolejne przedsiębiorstwo, które miało zajmować się stworzeniem narzędzia zapewniającego błyskawiczny przelew za małe pieniądze. Tym samym stworzył pierwszy bank internetowy. W bardzo krótkim czasie firma zdobyła masę klientów, jednak mimo to na rynku pojawiła się konkurencja w postaci PayPal. Wkrótce firmy zostają połączone, a Musk stał się głównym doradcą i zarabiał 180 milionów dolarów.

Space X, czyli do czterech razy sztuka

Space X to zdecydowanie najbardziej imponujące przedsiębiorstwo Muska. Firma zajmuje się projektowaniem i konstruowaniem rakiet nośnych dla pojazdów kosmicznych. Dla Muska liczyła się przede wszystkim ogromna wytrzymałości oraz jak najniższe koszty produkcji urządzeń. Jego plan polegał na 100-krotnym obniżeniu wydatków — początkowo uważany za szaleńca już po kilku latach zdobywa kontrakt z NASA i czwarta próba wystrzelenia rakiety kończy się ogromnym sukcesem. Firma odbija się od dna i podpisuje nowe kontrakty. W grudniu 2010 roku Space X jako pierwsza prywatna firma wynosi statek kosmiczny w kosmos i bezpiecznie powraca na Ziemię. Tym samym staje się największym producentem silników rakietowych, a Musk udowadnia, że dzięki swojej determinacji jest w stanie osiągnąć wszystko.

Tesla

Tesla to najbardziej znane przedsiębiorstwo Muska, które za swój cel przyjęło stworzenie w pełni elektrycznego samochodukomercyjnego, który będzie sprzedawany w przystępnej cenie. Jednak początkowo firma nie odnosiła większych sukcesów i co rusz zmagała się z wizją bankructwa. Masowa produkcja wcześniej jedynie pokazowego modelu Tesla Roadsera, okazała się dużo droższa niż we wcześniejszych założeniach. Jednak po kilku latach większość problemów została rozwiązana, a firma osiąga horrendalny sukces.

Cennik | Wszelkie prawa zastrzeżone | © 2019 | Ab-pramac.pl